Google, geçtiğimiz Mart ayında oyun akış hizmeti olan Stadia‘yı tanıtmıştı. Bulut oyun hizmeti olan Google’ın bu yeni projesi Stadia ile ilgili temel bilgiler, Mart ayında yapılan sunumda verilmişti. Fakat bu proje ile ilgili birçok bilgi havadaydı. Şimdi ise Google, oyun akış hizmetinin Kasım 2019‘da resmen geleceğini açıkladı!

Google’ın Stadia oyun akış hizmeti ile ilgili Mart ayındaki açıklamasında dikkat çeken birtakım sorular, bugün yanıtlandı. Oyuncuların ve bizlerin en merak ettiği soru ise Google Stadia için nasıl bir internete ihtiyacımız olacağı sorusuydu.

Google Stadia için nasıl bir internete ihtiyacımız olacak?

Evet, Google Stadia için bir internete sahip olmamız gerekiyor. Bu herkesçe bilinen bir şey. Asıl nokta, Google Stadia‘da tam bir deneyim yaşamak için, nasıl bir internete sahip olmalıyız?

Google Stadia İnternet Hızı

 

Stadia, ilk etapta 4K 60 fps çözünürlüğe kadar destek vereceği Google tarafından açıklandı. Bu oyun akış hizmetinden en yüksek kalitede yararlanabilmek adına 35 Mbps stabil bir bağlantıya ihtiyaç olacak.

Google Stadia‘yı kullanmak için gereken minimum internet bağlantısı ise 10 Mbps olacak. Bu minimum internet bağlantı hızı ile, 720p 60 fps oyun deneyimi sunuyor Google Stadia.

Google Stadia ile ilgili bugün duyurulan bilgileri, Teknoroit olarak sitemizde sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Güncel teknoloji ve oyun haberleri için takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Facebook, Huawei’nin uygulamalarını ön yüklemesini engelliyor

Reuters’ın yaptığı habere göre , Facebook artık Huawei’nin akıllı telefonlarına Facebook uygulamalarının…

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da…